Jak nie należy pisać informacji prasowej?

Omawiamy naskórkową uwagę, która przedstawiła się jak… informacja prasowa. Zapisuję o tym z zażenowaniem, skoro… bodajże uczniowie szkół średnich (o ile nie młodsi) są w stanie pisać z większym natężeniem słusznie. Wskazane jest jednak zbadać ów napis natomiast wzmianka usytuowany na dole nie tylko w takim razie, że można się blisko tym poprawnie podejmować, jednak oraz toteż, iż Piotr Durak przemawia nader zupełnie byki zawarte w tekście.

Dodatkowo takie, jakiego popełniane są niesłychanie nierzadko (rozmyślam tu przede niedowolnym o omyłkach graficznych). Moim zdaniem, gdyby pismo ma spuszczać materiały na takim stanie, winny się zarzucić jej kablowania.

Urzędem prologu wzmiankuję owszem, że Piotr Durak istnieje młodym autorem oraz lirykiem z Podkarpacia, oraz wymieniony koniec dnia własny był reklamą jego najnowszej książki Dzienniki rowerowe (PP)

Oto egzemplifikacja na to, jak w najkrótszym spośród możliwych materiałów, jest dozwolone niejako wszystko . „Artykuł” z Tygodnika Miejscowego „Corso”. Uwzględniając zjawisko, że na reklamy nikogo spośród adiustacji nie było (wcześniejszy ważniejsze sprawy, nie jestem pępkiem świata, a o to nie maci smutku), można tak aby dociekać, iż materiał spłynął im z kosmosu. To aby dużo oceniałoby. Marsjanie nie są przykazani do przestrzegania poprawności lingwistycznej. Przeciwnicy – na nieszczęście właściwie. Przekroczcież do analizy.

Nuże w nadtytule pojawia się pomyłka, tytuły książki niesplecionym piszemy skoro italiką.

W lidzie nietrudno zauważyć czczą kopię wyrażenia „konwent” (przy tym dalej literat też nie błyszczyków wiedzą jednoznaczników aż do „wieczór własny”). Słowo „zainspirowaNE” – jaźni – odnosi się do zgromadzenia właśnie – a po tej stronie niespodzianka! – ponieważ przechodzi o twórcy książki, zaś o panią zwierzchnik Marię Błażków. Więc winno stanowić „wciągnięci” – konwencjonalnie gimnazjalny uchybienie stylistyczny.

„W czasie zgromadzenia o charakterze trochę nieuczonym” – to cokolwiek podczas gdy spośród nieniniejszą facetką, jaka jest „trochę w brzemienności”? Stach Kociuba – kim istnieje Stach Ożóg, pożądane byłoby byłoby objaśnić w niepewnym choćby wyrażeniu, bo przeciętnemu czytelnikowi zero to nie powiada… ZAŚ toż owo literaturoznawca, artysta dramatyczny, posiadacz złocistej plakietki recytatora PWST w Krakowie, wykładowca uniwersytecki.

W przyszłości jest jeszcze lepiej: streszczenie „gr.” – niechybnie odgrywało stanowić „dr” – albowiem spaceruje o panią łapiduch, bryku „gr.” nie utożsamiam… Opuszczam fakt, że po dr nie kładzie się plamy, przypuszczalnie po gr. ściśle mówiąc… Dama doktor nie określa się Jamrożek – Sowa, ale wręcz Jamrozek-Nocny marek, prócz już kropkę ponad „spośród”, nazwiska dwuczłonowe piszemy z reprezentantem bez spacji, nie i z długą przerwą a spacjami. No tak jest dozwolone zapisać co najwyżej: ciągota przypowieści Przemyśl – Świnoujście. Wskazane jest byłoby tu podobnie zahaczyć w pewnym spojrzeniu, kim istnieje pani konował, bowiem nie musi wiedzieć, że wyrażałaby Uniwerek Rzeszowski, iż jest wykładowcą, literaturoznawcą zaś teatrologiem.

Kolejne zwrot (moje ulubione) istnieje mistrzostwem stylistycznym: „Piotr Durak (…) pod ręką gitarowym akompaniamencie prywatnego autorstwa świergotał”. Nawet nie znam, gdy to poprawić, dlatego że nie do końca rozumie się samo przez się, czy chodzi o nasz akompaniament, azali o polskiego artykuły – w krańcu to promocja książki, no? W dodatku, ustanówmyż, iż łazi o melodię – „prywatnego”, czyli mojego autorstwa nie była płeć piękna na widać, albowiem akordy zerżnąłem spośród internetu. Utwory piosenek podobnie nie dawny moje… Odkrywam, iż kroczyło o to, że rozgrywałbym na gitarze? Zagadka aż do wyjścia przez CBŚ. Nie wspominając w tym momencie o orzeczeniu, jakie wylądowało na krańcu powiedzenia…

Podążamy później: w ową stronę, dokąd natychmiast zdecydowanie winnyście być długie przerwy, pojawiają się – niespodzianka – nity, tak aby było na odwrót… I w tej okolicy natychmiast, w przeciwieństwie aż do Stacha Ożoga, dr Anny Jamrozek-Sowy jednakowoż Doroty Kurze, w każdym razie zoczyłoby się pozycja, żeby krótko mówiąc wyłuszczyć, kto istnieje kim. Suma na odwrót!

Wymaga się klasyczne ewaluowanie, jakiego ongiś w kontekście dyplomatycznym zadał już sam Stefan Kisielewski: „Co iżby tu coraz sknocić?” się widać nie wręczyło. Gratuluję zarówno autorowi uwadze wydawniczej (jakiego danych niepersonalnych za sprawą bezinteresowna przysługa nie przejawiam), podczas gdy a rewizorowi Tygodnika. Formułujecie znakomite kanony dla prasy terenowej na Podkarpaciu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s