Komputer roku 2013

Twoje milusiński uwielbia gry komputerowe? To świetnie. Granie nie owszem nie ogłupia, tymczasem znakomicie rozwija mózg.Do tej pory rodzice byli zazwyczaj straszeni. Kupcie dziecku PlayStation, oraz zbytnio chwilę będziecie mieli na głowie nadpobudliwego nerwicowca, dajcie mu wjazd do komputera z grami, wyrośnie wam psychopata-szaleniec.

Nic dziwnego, że z lękiem patrzymy na to, kiedy nasze kilkuletnie obecnie przychówek zaczynają swoją przygodę z Angry Birds czy pierwszymi strzelankami. Tylko czekać, aż skołowane grami maluchy zaczną się łoić z kolegami jednakowoż wylecą ze szkoły.Na przypadek w dzisiejszych czasach okazuje się, że to nie do końca prawda. Gry to nie samo zło. Przeciwnie, mają zasadny istotność na inteligencję a zdolności dzieci, czego dowodzi coraz to więcej badań.

Gry nie lecz rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego natomiast strategicznego, toż także wpływają na postęp mózgu, sprawiając, że zbity gracz potrafi wykonywać kilka zadań równocześnie, czyli potrafi coś, o czym ich rodzice bądź dziadkowie mogą owszem pomarzyć.

 Gry to nie samo zło. Przeciwnie, mają zalecany istotność na inteligencję a zdolności dzieci, czego dowodzi coraz to więcej badań. Gry nie na odwrót rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego i strategicznego, jakkolwiek podobnie jak wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że wąski gracz potrafi wykonywać kilka zadań równocześnie.

Jednym z najszybciej obserwowanych efektów grania jest usprawnienie wyobraźni przestrzennej a koordynacji ruchowo-wzrokowej, czyli zdolności mózgu do błyskawicznego refleksu. U graczy wspaniale rozwija się też wyobraźnia a zręczność do nieszablonowego myślenia. Wygląda skutkiem tego na to, że trakcie grania erudyta nie wręcz przeciwnie się nie rozleniwia, jak przedtem zwykliśmy sądzić, pomimo tego na odwrót – gry komputerowe to w celu niego coś gdy turbodoładowanie, sprawiające, że omnibus wchodzi na wysokie obroty. Niektórzy naukowcy są nawet przekonani, że nieprzerwany połączenie z nowymi technologiami raptownie zwiększa dyspozycja przetwarzania informacji za sprawą mózg.

Stymuluje to dlatego że komórki nerwowe, przyspiesza przewożenie bodźców, wzmacnia nowe ścieżki neuronalne, i osłabia stare, co sprawia, że uczony w piśmie się nie starzeje i wciąż usilnie pracuje – mówi dr Małgorzata Sieńczewska, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s