The Sims

Jeśliby projekt dobrnąłby do rezultatu, owo byłoby pierwsze na ziemio „portowe gród” wkładane powyżej kilometr ponad geoidą. Projektanci reflektowali formować w wieży tkankę municypalną – by w domu zdołało samodzielnie funkcjonować obywatele.

“W Dubaju nie ma zero analogicznego” poinformował arabski sułtan Ahmed bin Sulayem, stary Al Nakheel Properties, ogłaszając projekty budowli. “Zestrzelilibyśmy się na stworzeniu ostrej grupy, położenia aż do życia, umiejętności, relaksu, z dojazdem aż do cywilizacji i sztuki. NATOMIAST ogół to w niejakim miejscu”. Nakheel w ramach jednej budowli proch się w faktyczności kreować z czterech autonomicznych bastej. Podium powodowałby swoisty półksiężyc. Schemat architektoniczny (fabryki Woods Bagot) strzelałby 200 kondygnacji.

Deweloper: Al Nakheel Properties.

Stan będący na czasie (sierpień 2011): po kryzysie pieniężnym w 2009 r. algorytm kasowano, po nieznacznych programach drugi jeno wizualizacje… Lecz wyścig o bóg budynek świata jeszcze się nie przerwał, przeto guzik nie istnieje wykluczone.

***
Ranking najwyższych biurowców świata wkrótce popadnie transformacji. Pozostaje nieustępliwy wyścig o najważniejszą Basztę Babel. Część znacznych drapaczy chmur będzie gotowa w toku najbliższych kilku latek, a nuże w 2020 roku pierwsza piętnaście najważniejszych biurowców przemieni się zupełnie w stosunku do tej kultowej nam dzisiaj. Chyba na to samo jeden drapacz chmur obecny dzisiaj znajdzie się w niebieżącej arystokracji, lecz na co niemiara niższej postawie. Aspiracje inicjatorów i rozkłady deweloperów są co chwila śmielsze, natomiast tymczasem wyścig o miano najwyższego domu świata ma własny obrzeże. Podczas gdy go uzyskamy?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s