Puszcza Białowieska – tępiona i chroniona?

21 lutego to Internacjonalny Dzień Poradnika Turystycznego. SPOŚRÓD tamtej przygody krakowianie mają niebywałą perspektywę do lepszego poznania swojego gniazda. Za pomocą koniec tygodnia tragarze będą w ciągu darmo oprowadzać po wyłonionych terytoriach.

onet.pl

Pierwsze danie spacery ukończą się w sobotę 22 lutego. Zaprasza na nie Towarzystwo Pilotów Krajoznawczych w Krakowie. A aż do wyboru będzie w samej rzeczy krocie wyprawy.
Pierwsze danie wyprawie rozpoczną się w sobotę o 10.30 – niepewna wyruszy z Rynku Newralgicznego, natomiast druga w sąsiedztwie dojściu na Kurhan Kościuszki. Pierwsza eskapada przejdzie się pod spodem credem “Po krakowskiej »dzielnicy łacińskiej«, inaczej Dzielnicy Uniwersyteckiej”. Szansą jest 650 rocznica ujęcia najstarszej własnej wyższej uczelni. Zbiórka niedaleko schodach do Ratusza.

Podczas eskapady “Na Kopiec Tadeusza Kościuszki” będzie wolno dostrzec nowatorskiego galerii, jakie powstały w zabudowaniach bastionu.

W sobotę o 13 na ekskursję zaprasza dodatkowo Towarzystwo Informatorów “RENESANS”. Jej celem będą miejsce, dokąd w czasie niewoli nazistowskiej pracował Karol Wojtyła. Pozycja kweście: ul. Totus Tuus 32, nim dojściem do kościoła bł. Jana Pawła II, godz. 13.

Plus w niedziele nie zabraknie kilku eskapady aż do głosu. Towarzystwo oprowadzaczy eskapad tudzież przewodników krajoznawczych Gaudeamus inwituje na duet eskapadzie.

Pierwsza załapie u dołu słowem “W rocznicę ataku TUDZIEŻ Kampanii Ogólnoświatowej” oraz ukończy krakowskim szlakiem walk o niezawisłość. Pozycja kwesty: pod spodem Pomnikiem Stanisława Wyspiańskiego przedtem Gmachem Ostatecznym Muzeum Nacjonalistycznego, al. 3 maja, godz. 10.

Druga wycieczka załapie “Szlakiem nowohuckiej kuchni”. Tutaj będzie jest dozwolone pozyskać się, że Nowiuteńka Huta owo nie na odwrót “Markowa” natomiast bary nienabiałowego. Położenie zbiórki: botanik na środku Placu Centralnego im. Ronalda Reagana, godz. 10.

Do tego w niedzielę 23 lutego Stowarzyszenie Nieszkolnego “Cytadela Królewski w Krakowie” zaprasza na dwoje spacery tematyczne (zarezerwowanie miejsc u dołu kawałem 12 422 09 04 albo na e-mail: gabinet@mistrzowie.krakow.pl).

Pierwsza wycieczka zaskoczy “Trasą po Katedrze Wawelskiej”. Zbiórka przy pomniku Jana Pawła II na pl. Katedralnym, godz.13.00 i 14.00. Druga wyprawa przewyższy “Marszrutą Twierdzy Gród podwawelski” 2 marca 2014. Zbiórka niedaleko Krzyżu Katyńskim pod spodem Wawelem o godz. 11.00 (przedsprzedaż miejsc w marcu pod spodem numerem 12 422 09 04 względnie na e-mail: biuro@tragarze.krakow.pl).

Każde wyprawie poprowadzą wykwalifikowani a wyrobieni informatorzy po Krakowie. Uczestnictwo w wycieczkach istnieje bezpłatny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s