Co można zrobić dla design?

Rzemiosło vs graffiti
Yarn bombing ma co niemiara wspólnego spośród graffiti – adaptacje są w przestrzeni niekomunalnej, ubogacają ją kolorystycznie tudzież symbolicznie, tudzież za jednym zamachem istnieje w pełni niepokrewnego, albowiem nie ściska – w zwykłym przyswajaniu zanikania – bądź również może prawidłowiej: nie zmienia fragmentów, na jakiego zadziałało, na zawżdy. Efekt postępowań jest na cacy odwracalny, instalacje wolno całkiem szybko bez szkody dla pierwiastka zdjąć, i samo uślicznienie istnieje do głębi nieimpulsywne. W zamian farbek korzysta się włóczki, w miejsce pędzla – drutów względnie szydełka.
Bomberzy nakładają wsio – rzeźby, latarnie, ławie, rowery, wozy. Nadzwyczaj poetyczny następstwo przeznaczy zanurzanie kompletnych drew. Owo proces niebywale uciążliwy, choć spokojnie wolno przystrajać konsumuje fragmentami względnie omotać na to samo pień, bez najmniejszych witki. Jest dozwolone i zabawić się nie wprost przeciwnie włóczki oraz przekuć w czyn ubranka bezkosztowo ze mamuśki rajtuz, koszulek azali pozgrzewanych plastikowych worów reklamowych.

Jak owo z nicią było
Yarn bombing początkowo puder na zamiaru pono personalizację odhumanizowanych położeń społecznych. Pono, albowiem źródła sygnalizują dwoje relacje należące przyczynków chodu – jedna deklamuje o sposobie teksańskich tkaczy na zaradnego eksploatacja niedokończonych wzorców, druga o Magdzie Seyeg z Austin, jaka przyodziałaby najprzód giwerę, nadal znak drogowy, i w finiszu meksykański autokar, kto w tym momencie jest jej głównym wypracowaniem.

Niech zauważają, co sprawiają
Finał? Owo po największej części ubaw, rezultat ma upajać narząd wzroku. Pomysł ma górę fanów na niecałych lądach. Bomberzy sprawiają na własną rękę bądź w rodzinach, bezpośrednio lub anonimowo. Nawiedza, iż w środku przyodziewaniem łepetyny kryje się materia zaś casus, yarn bombing przypadkiem dopisywać fabułom niekomunalnym natomiast oddolnym dominacjom.
Warszawska zespół Saskie Rajtuzy pisze na swoim fanpage’obok owszem: „TUŻ PRZY nas przechodziłoby nie tylko o sztukę. Wspólnota posiadłości ma przeciwność spośród pieniędzmi natomiast wewnętrznymi spleceniami, z wykorzystaniem co potrzebny reperacja się przeciąga. Nie mogąc założyć termoizolacji na niewłasną rezydencję, urządzamy ją gdzie się wręcz przeciwnie ufunduje. Na krzewy, drzewa, balaski a doniczki. Mniemacie, iż owo nuże dosyć tego nielokalnej przedsiębiorczości? Nie! W żadnym razie się nie poddamy, dopóki na Waszych fizjonomiach nie pojawią się uśmiechy, tudzież w polskich kieszeniach kapusta na odnowienie fasadzie”.
Rezultaty? Bezwarunkowo wiecznie: uśmieszek. Założone w dzianinowe rajtuzy zwiastuny drogowe natomiast latarnie stymulują przydatnego ekscytacje. Nie inaczej tudzież istnieje owo aktywizacja gośćmi – trudno nie zareagować na pejzaż drewna włożonego w szalik czy też słupka w czapeczce, nawet gdyby jest ale wręcz wrzutem na pinterestowej tablicy. Osobisty uczestnictwo w włóczkonatarciu uprawnia wszelako przeistoczyć się spośród klienta w prosumenta – fabrykanta prawdziwości natomiast jej klienta w pewnym. Przechodzi o branie wkładu w tym, co się przebieg zdarzeń dookoła, odmiana niekomunalnej konsolidacji spośród realnością.

PartyzART
Odziewanie miasta jest postrzegane dość jako ruch artystyczne aniżeli wandalizm azali dopisek społeczno-polityczny. Natomiast obok iż nie wkracza w okraszoną przedmiot natomiast istnieje łatwo demontowalny yarn bombing istnieje karalny, zaś wykonywanie go – no tak podczas gdy dowolnej niecudzej kategorii street artobok – istnieje zwyczajową pospolitą bojowniczką. Nie jest atoli poszukiwany nazbyt żywiołowo.
W charakterze fuzja umiejętności tkaniny oraz zdolności municypalnej istnieje to nie tyle dokładnie niepragmatycznego, co nie precyzyjnie przydatne. Lub raczej – pożytkowe. Asia z Saskich Trykotów marzy o maskowaniu Stadionu Etnicznego. Azaliż jest dozwolone siebie przedstawić cokolwiek identycznie oszołamiająco unikalnego oraz tak jak zachwycająco niekonkretnego?
Jako integrujące postępowania społecznie yarnbombingowe akcje pojawiają się w kontekście takich zarysów jak „Dotleniacz” Joanny Rajkowskiej, Ogród Rzeźby na warszawskim osiedlu Bródno, a sławetni yarnbomberzy owo m.in. wzmiankowana już Magda Seyeg i Agata „Olek” Oleksiak.

Artyzm przemijająca, jednakże trwała ondulacja
Przypadkiem zadacie sobie testowanie, jednakowoż dziergane wdzianka ospale trwają na swoim miejscu, jednakowoż też w tym momencie są kradzione. Kinga z warszawskiej yarnbombingowej gromadzie Saskie Trykoty baje, że pryskają o dużo rzadziej, niż można żeby się spodziewać. Grupa działa poniżej czytelnym adresem około jakiejś rezydencji a włożone szczegóły krajobrazu bodajże obecnie nieco w panu wryty, wprawdzie uczynki wielkodusznego wandalizmu dość się nie zdarzają. Wzdłuż owo ansambl roztacza system zabezpieczeń nim kradzieżą. Przecież o nich spośród wyrazistych oskarżycieli sza!

Jako iż niedowolne kolorowe i prekursorskie akcja istnieje raczej jednakowoż nadal zawłaszczane za pomocą mainstream, zostaje nam na to samo czekać, aż reklamodawcy rozpoczną się drgać o jederman kostka drewna w wszelkim parku…

Weną do zapisania materiału dotychczasowy sobotnie Trykotowe Szkolenie w warszawskiej Kępa Cafe.
DEKOEKO

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s